Polska kuchnia w okresie bożonarodzeniowym

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Na ulicach miasta czuć już świąteczną atmosferę, dzięki licznym ozdobom. Najmocniej poczuć ją można na krakowskim rynku, na którym zagościł już klimatyczny Jarmark Bożonarodzeniowy, a także przepiękna, bogato zdobiona choinka. Ale czy tylko tam? Świąteczna aura dotarła także do Restauracji pod Baranem.

W dzisiejszym artykule pragniemy uchylić Państwu rąbka tajemnicy, jakie dania trafiły do naszego menu w tym magicznym okresie. Czym uraczyć chcemy naszych Gości? Przekonajcie się o tym poddając się lekturze poniższego tekstu.

Dobre jedzenie, czyli jakie?

Smak, jakość i świeżość produktów, a także tradycja – to właśnie tymi kryteriami kierujemy się przy tworzeniu każdego z dań, aby dać naszym Gościom to, co najlepsze. Menu naszej restauracji jest bogate w polskie potrawy, które ujmują smakiem w szczególności naszych zagranicznych gości. W restauracji usytuowanej u podnóża Wawelu skosztujesz zarówno delikatne i rozpływające się w ustach dania mięsne, jak również te, które zostały skomponowane na bazie wysokiej jakości warzyw. Zadbaliśmy także o to, aby w naszej ofercie dań kuchni polskiej nie zabrakło także opcji wolnych od glutenu. Które z pozycji dostępne w naszej karcie będą najlepsze, aby spróbować je w okresie świątecznym?

Potrawy kuchni polskiej w okresie bożonarodzeniowym

Tradycję w naszej krakowskiej restauracji staramy się podtrzymywać także w okresie świąt. Większość przepisów, na których bazujemy zachwycają już od czterech pokoleń. Zostały one opracowane przez wybitnego kucharza o niesamowitym wyczuciu smaku – prababcię Jana Barana. Pod uważnym okiem Pana Jana, a więc szefa kuchni, pozostali kucharze dokładają wszelkich starań, aby smak podawanych potraw przypominał ten, który ukryty był w daniach serwowanych przed laty. Jak wynika z licznych recenzji kierowanych pod adresem Restauracji pod Baranem, w których często ogłaszana jest „najlepszą restauracją w Krakowie”, doskonale udało się go odwzorować.

Pragniemy zaprosić Państwa do naszej krakowskiej restauracji po niezwykłe doznania wywołane jedzeniem kuchni polskiej. Co warto skosztować w okresie bożonarodzeniowym? W szczególności warto zwrócić uwagę na barszcz z uszkami, który rozpoczyna kolację wigilijną w większości polskich domów. Zupa przygotowywana przez nasz zespół przygotowywana jest ze starannie dobranej kompozycji warzyw, a uszka wykonywane własnoręcznie na miejscu. Mimo powszechności tej przystawki, barszcz z uszkami w Restauracji pod Baranem, różni się od tego, który zazwyczaj gości na naszych stołach, dzięki dodatkowym składnikom, które wzbogacają smak czyniąc go wielowymiarowym. Jakie są to składniki? Tej tajemnicy zdradzić nie możemy, choć opinie naszych Gości stanowią najlepsze potwierdzenie na to, że jest to pozycja warta uwagi.

Inną propozycją jest karp, który występuję w dwojakiej formie w naszej ofercie. Jest to jedno z najczęściej pojawiających się dań podczas wigilijnej kolacji. W naszej restauracji w Krakowie można odkryć ją zupełnie na nowo, kosztując ją w wersji smażonej lub po żydowsku. Karp po żydowsku, który podawany jest na zimno w słodkiej galarecie, z pewnością podbije Państwa kubki smakowe.

Sałatka jarzynowa, choć w wielu domach jest częstym towarzyszem podczas świąt, wszędzie smakuje nieco inaczej. W Restauracji pod Baranem także będziecie mogli Państwo skosztować ją w odmienionej wersji. Wzbogaciliśmy ją o składniki, które nie tylko wyróżnią ją spośród innych, ale także sprawią, że smak ten utkwi w Państwa pamięci na długo.

Ostatnią naszą sugestią będzie deser. Zachęcamy Państwa do skosztowania naszych ciast drożdżowych, które przygotowywane są według receptury prababci Pana Jana. Występują one w dwóch wersjach – z markiem oraz z orzechami. Pierwsza opcja powstaje na bazie maku, który gotowany jest na mleku. Zawiera najlepsze bakalie, dużą ilość miodu oraz skórkę z cytryny. Co ważne, wszystkie wyżej wymienione składniki są mielone ręcznie w naszej restauracji. Druga – składa się z orzechów włoskich.

W końcowym etapie oba warianty ciasta drożdżowego malowane są lukrem cytrynowym. Tak, jak przy każdej pozycji w naszej karcie, sięgamy nie tylko po najlepsze produkty, ale także wszystko robimy własnoręcznie od podstaw. Wychodzimy z założenia, że tylko tak przygotowane potrawy, od początku do końca, mogą dostarczyć Państwu wyjątkowych doznań smakowych.

Mamy nadzieję, że zaprezentowaniem powyższych propozycji z naszego menu zachęciliśmy Państwa do odwiedzenia naszej restauracji jeszcze w okresie świątecznym. Zapraszamy Państwa wraz z rodzinami na ucztę, gdzie główne skrzypce będą grać dania tradycyjne kuchni polskiej. Do zobaczenia!