Bożonarodzeniowe potrawy serwowane w Restauracji pod Baranem

Do rozpoczęcia najbardziej magicznego okresu w roku – Bożego Narodzenia – pozostał niespełna miesiąc. Na głównych ulicach Krakowa rozbłysły wielobarwne ozdoby i światełka, na Rynku Głównym z kolei majestatycznie stanęła choinka, która tej zimy swoim wyglądem przyćmiła jeden z najpiękniejszych spuścizn architektury renesansu – a mowa, rzecz jasna, o Sukiennicach. Na ulicach coraz intensywniej można poczuć woń aromatycznych pierników i mandarynek. Galerie Handlowe natomiast zaczynają się zapełniać w poszukiwaniu wymarzonych prezentów dla bliskich osób. Atmosfera i zapach Świąt dotarł także do Restauracji pod Baranem. W poniższym artykule zdradzimy, jakie dania będzie można skosztować w naszym lokalu w tym okresie. Serdecznie zapraszamy!

menu bożonarodzeniowe

Tradycja kultywowana od wielu pokoleń

Naszym priorytetem od początku funkcjonowania Restauracji pod Baranem była satysfakcja Gości – zarówno pod względem smaku serwowanych potraw, jak i obsługi. Szczególną uwagę podczas przygotowywania dań skupiamy nie tylko na samym smaku, ale także na jakości i świeżości produktów użytych do wykonania dań. Wszystko co robimy pragniemy wykonywać najlepiej, bez korzystania z półśrodków. Nasze przekonania i wartości w oparciu, o które prowadzimy naszą restaurację u podnóża Wawelu kultywowane są od wielu pokoleń. Podtrzymywanie tradycji jest fundamentalną częścią Restauracji pod Baranem.

Nasze menu bogate jest w propozycje dań kuchni polskiej, które zachwycają także grono naszych Gości pochodzących spoza granic Polski. Wśród propozycji uwzględnionych w karcie można znaleźć zarówno dania mięsne, które cechują się niezwykłą delikatnością, jak również te, których bazą są pełne głębi smaku warzywa. Wierni tradycji, ale idący także z duchem czasu uzupełniliśmy menu o opcje wolne od glutenu. Co skosztować w Restauracji pod Baranem w okresie świątecznym?

Potrawy kuchni polskiej w okresie bożonarodzeniowym

Jak wspomnieliśmy powyżej – w swoich działaniach nie korzystamy z półśrodków. Oznacza to, że wszystkie dania powstają od początku do końca u nas i przez nas. Wierzymy, że na finalny smak ogromny wpływ mają szczegóły, czego nie zapewnią nam półprodukty ze sklepowych półek.

Pierwszą propozycją, którą rekomendujemy Państwu z naszej karty jest karp po żydowsku. Opcja ta jest warta uwagi nie tylko ze względu na fakt, iż sam karp jest jednym z symboli Świąt – wariant ten przygotowany został bowiem w wyjątkowej kompozycji smakowej. Połączenie cebuli, migdałów oraz rodzynek zyskało wielu zwolenników. Oprócz wyżej zaprezentowanej propozycji na słodko, polecamy także karpia smażonego w towarzystwie sałatki jarzynowej.

Pozostając w kategorii ryb, zachęcamy do skosztowania śledzia po japońsku, na którego składają się między innymi jajka, matias, cebula, czerwona papryka, kiszone ogórki, natka pietruszki oraz majonez. Smak podkreśla połączenie soli i cukru.

Dla miłośników dań mięsnych, opcją wartą uwagi będzie kiełbasa, która – tak jak pozostałe propozycje dań – została wykonana przez nasz zespół z szefem kuchni Janem Baranem na czele. Dzięki poddaniu jej wielogodzinnemu wędzeniu jest niesamowicie krucha i aromatyczna. Innym wariantem mięsnej przekąski jest przyrządzona i wędzona przez nas szynka.

menu bożonarodzeniowe

Wśród bożonarodzeniowych propozycji nie mogło zabraknąć pierogów z kapustą i grzybami, które chętnie kosztowane są nie tylko w tym okresie, a także uszka z barszczem czerwonym. Warto zaznaczyć, że uszka serwowane w naszej restauracji są bezglutenowe, dzięki czemu główny posiłek każdej kolacji wigilijnej mogą skosztować również Ci z Państwa, którzy unikają na co dzień produktów zawierających tą mieszaninę białek (funkcjonujących w zbożach).

Na osłodę polecamy Państwu świeże każdego dnia ciasta drożdżowe – orzechowiec i makowiec – oraz piernik, który jest specjalnością naszego Szefa kuchni. Zapach wychodzący z naszej kuchni podczas pieczenia powyższych ciast przyciąga wielu Gości.

Mamy nadzieję, że zaprezentowaniem powyższych propozycji z naszego menu zachęciliśmy Państwa do odwiedzenia naszej restauracji jeszcze w okresie świątecznym. Zapraszamy Państwa wraz z rodzinami na ucztę, gdzie główne skrzypce będą grać dania tradycyjne kuchni polskiej. Wyśmienite dania kuchni polskiej w odsłonie bożonarodzeniowej to nie jedyny powód, dla którego warto odwiedzić nas w tym okresie. Można bowiem wówczas podziwiać piękne szopki bożonarodzeniowe, które ulokowaliśmy w naszym lokalu. Nabyliśmy je po zakończonych wystawach i już w ubiegłym roku cieszyły oko Gości, podkreślając świąteczną atmosferę. Do zobaczenia!